Erkek Saç ve Sakal Bakımı

'Merak Ettikleriniz' forumunda Erkan Sıla tarafından 8 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

 1. Erkan Sıla

  Erkan Sıla New Member

  Stil hem bir erkek hem de bir bayan için vazgeçilmez unsurlardan biridir. Giyilen kıyafetler, ayakkabılar, çoraplar, bu kıyafetlerin kombinleri, saat, kemer, çanta, şapka, kravat, broş, fular gibi kullanılan aksesuarların birbirleri ile uyumu ve bunun gibi daha pek çok ürün, stili belirleyen unsurlardan bazılarıdır. Hem erkekler için hem de bayanlar için stilin en önemli parçalarından biri ise saçlardır. Saçlar dış görünüşünüzde sizi ele veren en önemli unsurlardan biridir. Eğer temiz ve bakımlı saçlara sahipseniz karşı tarafta oluşturacağınız duygular ve düşünceler de bir o kadar değerli ve olumlu olacaktır. Temiz ve bakımlı olmayan saçlara sahipseniz oldukça zor durumda kalacağınız yadsınamaz bir gerçektir. Saçlarının daima bakımlı ve canlı görünmesini isteyen erkekler için oldukça pratik olan saç bakım önerilerini sizinle paylaşacağız.

  Saç bakımı için yapılması gereken ilk adım kullanılan temizlik ürünlerinin saç tipine uygun olup olmadığını tespit etmek olacaktır. Örneğin saç tipiniz yağlı ise yağlı saçlara özel bir osis wax saç bakım ürünü kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde saçlarda oluşacak kepeklenmelerin önüne geçemezsiniz ve daha çok sorun ile karşı karşıya gelirsiniz. Günümüzde saç ve deri tipinizi analiz ettirmek ve buna uygun ürünler kullanmak artık çok kolay bir hâle gelmiştir. Zira saç bakım ürünlerinin de satıldığı kozmetik mağazalarında görev yapan uzmanlar sizi saçlarınız ile ilgili doğru yönde yönlendirebilmektedir. Saç için mutlaka uzman biri tarafından tavsiye almak çok önemlidir. Çünkü herkesin, her iki cins insanın, her yaştan insanın saç yapıları birbirinden çok farklıdır. Herkes saç yapısı ile ilgili detaylı inceleme yaptırdıktan sonra piyasada bulunan uygun saç bakım ürünlerini kullanmalıdır. Saçlarınızı yalnızca temizleme ürünleri ile değil, çeşitli bakım kürleri ile de desteklemelisiniz. Böylece sürekli sağlıklı, bakımlı, dökülmeyen, kepeklenmeyen, kırılmayan, kopmayan bir saça sahip olursunuz.

  Son zamanlarda artan bir erkek modası da uzun sakallı erkek olmaktır. Ancak uzun sakal bırakmak sanıldığı kadar basit bir işlem değildir. Çünkü saç uzatmaktan çok daha zahmetli olan sakal uzatma işlemi erkekler için oldukça önemlidir. Peki, bu sakal uzatma ve sakal bakımı nasıl olmalıdır?

  Sakal uzatacak erkekler öncelikle yüz hatlarını baz alarak kendilerine en uygun olacak sakal uzatma stilini belirlemeleri ve artık ona göre bir bakım yapmalıdırlar. Sakal stilini belirledikten sonra güzel bir şekilde temel atılmalıdır. Yani özenli ve güzel kesimli Moser makineleri ile ilk kesimi yaparak sakallarımızı uzatmaya başlayabiliriz.

  İlk kesim şundan önemlidir ki sakallarımız uzayacağı zaman kesim biçimi de etki etmektedir.

  Sakallarımızı aynı saçlarımızı yıkadığımız gibi haftada en az 2 kere şampuanla güzel bir şekilde ovuşturarak yıkamamız gerekmektedir. Bu işlem ile sakal altında ki derinin hava alması ve rahatlaması ve daha gür uzamasına yardımcı olacaktır.
   

Bu Sayfayı Paylaş