kerastase saç bakım ürünleri

'Denizci Terimleri' forumunda Erkan Sıla tarafından 17 Mart 2017 tarihinde açılan konu

 1. Erkan Sıla

  Erkan Sıla New Member

  Loreal kerastase profesyonel saç bakımında bir numara diyebilirim. Nedeni yıllardır kuaförlük mesleği ile uğraşmaktayım. Hiçbir markayı karalama yapmayacağım. Bütün markaların kendine özgü kaliteli saç bakım ürünleri var.

  Fakat Loreal profesyonel saç bakım ürünleri ile ilgili çok önemli bir şey söylemeden de geçemeyeceğim. Ne zaman bir müşterime Loreal profesyonel saç bakım ürünü versem; birincisi çok memnun kalıyor ikincisi ürünü bitmeye yakın yeniden sipariş veriyor.

  Yani benim için önemli olan her zaman müşteri memnuniyeti olduğu için Loreal profesyonel saç bakım ürünleri benim vazgeçilmezim.

  Çok marka ile iş yaptık. Karlılık anlamında çok daha karlı markalar ile çalıştık. Fakat işin özünde karlı olmadıklarını gördük. En büyük sorun geri dönüşümü olmayan çok karlı ürünler aslında kar değil zarar ettiriyor. Müşteri satın alıyor fakat elindeki ürün bittiğinde bir daha satın almıyor.

  Bunun nedeni de saç bakımı yapar iken gözle görülür bir fark göremiyor olmasından kaynaklanıyor. Loreal profesyonel saç bakım ürünleri vadettiği şeyleri yerine getirdiğinden dolayı geri dönüşüm oranı çok yüksek. Ben kendi müşterilerime Loreal profesyonel saç bakım ürünleri tavsiye ediyorum ve kullananların saçlarındaki farkı çok net görebiliyorum.

  Loreal Kerastase almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bunları sizler için derledik. Örneğin Kerastase Resistance Yeşil kapaklı olan serisinden yola çıkalım.

  İnternette yanlış bilgiler dolaşabiliyor. Ürün satın alır iken dikkat edilmesi gerek noktalar vardır. Bu ayrıntıları sizler ile paylaşmak istedim.

  Örneğin siz internetten bir kerastase ürünü satın alacaksınız. Ardından Kerastase yıpranmış saçlar için bakım yazdınız. Kerastase resistance serisini gördünüz.

  Loreal kozmetik alanında çok profesyonel. O kadar profesyonel ki saç konusunda da her zaman sağlığı ön planda tuttuğunu aldığımız eğitimlerde görüyoruz.

  Birçok şeyin olduğu gibi saçların da derinlemesine bir temizliğe ihtiyacı vardır. Saçlarda yağ, kir, kepek, ölü deriler ve dış çevreden bulaşmış tozlar bulunmaktadır.

  Tüm bunlardan etkin biçimde arınmak amacıyla şampuanlara olan ihtiyaç doğmuştur. şampuan olmayan bir hayatı düşünsenize, etraftaki tüm toz parçacıkları ve kafa derisinin ürettiği yağ tabakasıyla birlikte saçlarınız hiç de hoş olmayan bir görünüme ulaşacaktır.

  Yıkanmamış kirli saçlar hem kötü kokar hem de yağlı ve mat görünür, bu durum da sizi rahatsız etmese bile yakın çevrenizdeki insanları oldukça rahatsız edecektir. Eğer bu kirli saçları sadece su ile yıkarsanız belirli bir miktar kir saçınızın köklerinde duracaktır. Kişisel bakım ürünleri içerisinde oldukça önemli bir paya sahip olan şampuan, Türkçe sözlüklerde “Genellikle saç yıkamada kullanılan sıvı sabun” olarak geçmektedir. Ancak şampuan üreticileri bu tanıma karşı çıkarak, şampuanın bir temizlik ürünü değil, bakım ürünü olduğunu savunmaktadırlar.

  Şampuanlar, saçlarda bulunan her türlü parçanın ve kirin derinlemesine temizlenmesi için gerekli olan temizlik maddeleridir. Şampuanların hepsi su ile temasa girdiğinde köpürme özelliği gösterir. Saçlar, şampuanla yıkandığında saçtaki yağı ve saç derisini temizlemektedir.

  Şampuan kullanılan saçlar, daha kolay taranabilir ve kolay şekil alır. Sabunla yıkanan saçlar daha sert ve bakımsız dururken; şampuanla yıkanan saçlar bakımlı görünmektedir.
   

Bu Sayfayı Paylaş