Dumanlı Göz Makyajı

'Merak Ettikleriniz' forumunda Erkan Sıla tarafından 10 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

 1. Erkan Sıla

  Erkan Sıla New Member

  Dumanlı göz makyajı ya da diğer ismiyle buğulu göz makyajı nasıl yapılır? Resimli anlatımla, bu makyajı yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Bu yazımızda bahsedeceğiz.

  Sonbahar ve kış mevsiminde mat tonların kullanıldığı makyaj tercih edilebilir. Göz makyajında ise bu mevsimlerde dumanlı göz makyajı rahatlıkla yapılabilir.

  Her göz rengine kahverengi dumanlı göz makyajı yakışacaktır ancak özellikle kahverengi ve ela gözlerde kahve tonlarında dumanlı göz makyajı harika durur. Bakışlara bambaşka bir hava ve derinlik katar. Mavi, yeşil ve diğer renk gözler siyah, gri tonlarında dumanlı göz makyajını tercih edebilirler.

  Dumanlı gözler günlük yaşamda da kullanılabilir. Uygulaması son derece kolaydır. Sadece bir eyeliner ve göz kalemi işinizi görecektir. Uygun bir renk göz kalemi ve eyeliner ile gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Hatta koyu bir ruj sürerek gece davetlerine katılabilirsiniz.Uygulama aşaması ise şöyle:

  İstenilen koyu renk bir göz farı göz kapağının uç kısmından gözün orta kısmına kadar dağıtılarak sürülür ve fırça yardımıyla far sonuna kadar uygulanır. Göz kapağının orta kısmına koyu tonlarda bir başka far sürülür. Far fırça ile yavaş hareketlerle dağıtılır. Koyu renk bir göz kalemiyle de göz kapağının dışına hat çekilir. Kirpikleri dolgun gösterecek dolgunlaştırıcı bir rimel sürülerek dumanlı göz makyajı tamamlanır.

  Eğer özel olarak dumanlı makyaj far seti satın almadıysanız, evinizde her zaman kullandığınız farları da kullanabilirsiniz. Bu farları kullanırken, açık ve koyu tonların uyumuna dikkat etmeniz yeterli. Dumanlı göz makyajı yaparken izlenmesi gereken 8 adımı, aşağıda sizler için paylaşıyoruz.

  [​IMG]

  Buğulu göz makyajı için ilk olarak göz kapaklarına bir primer sürerek makyaj için hazırlık yapın. Bu kat, buğulu göz makyajı için ilk adımdır.

  Göz kapağı renginde nötr bir göz farını göz kapağının tamamına sürün. Bu aşamada göz kapağının her yerine aynı şekilde far sürülmesine dikkat edin.

  Far uygulamasının ardından üst kirpiklerin diplerine göz kalemi çe Çizilen bu çizginin orta kısmını biraz daha kalın tutun, bu şekilde daha etkili bir göz makyajı olacaktır.

  Alt kirpik dipleri için de bunu aynı şekilde tekrar edin. Sonrasında temiz bir pamuk ya da aplikatörle çizgiyi dağıtarak buğulu bir görünüm ver

  Göz kapaklarının dış köşeleri ile kaş kemiğinin hemen altına boylu boyunca, koyu renkli bir far ve kaş renginize uygun kaş kalemi uygulayın. Bunu yaparken yassı ve orta boy bir fırçadan yardım alabilirsin

  Farı sürdükten sonra temiz bir fırça ile dağıtın. Dağılan far daha soluk ve buğulu bir görüntü oluşturacaktır. Bu farın ilk katını oluşturuyor.

  Farın üst katmanı için pırıltılı bir far Bu far ile göz kapaklarının ortasına ve göz pınarlarına bir nokta koyun. Bu noktayı hafifçe parmaklarınız ile dağıtın. En son iki kat maskara sürerek makyajınızı tamamlayın.
   

Bu Sayfayı Paylaş